W jednokondygnacyjnym budynku biurowym położonym w Zgierzu a zlokalizowanym przy hali produkcyjno – magazynowej z częścią socjalną zaaranżowano przestrzeń o powierzchni ponad 130 m2. Jak wyglądało projektowanie biura?

Przestrzeń biurowa została wydzielona z pomieszczenia magazynowego. Zaprojektowano nowe wejście z przedsionkiem oraz ciekawy korytarz. Z komunikacji przewidziano dostęp do pomieszczenia biurowego, małej sali konferencyjnej z częścią socjalną, gabinetu dyrektora oraz pomieszczenia sanitarnego (WC) i pomieszczenia gospodarczego.

Aranżacja pomieszczeń biurowych

W pomieszczeniu administracyjno-biurowym przewidziano wygodne miejsca dla czterech pracowników. Na ścianie wejściowej oraz ścianie tylnej zaprojektowano meble indywidualne w postaci szaf, półek, szuflad i wszystkich niezbędnych w biurze przestrzeni do magazynowania. Meble są zaprojektowane pieczołowicie, przez co tworzą ciekawe bryły i ładne rysunki na ścianach pomieszczenia biurowego.

Projektowanie wnętrz biurowych

W całej przestrzeni zastosowano ciepłe materiały. W korytarzu ułożono betonopodobne płytki, natomiast w pokojach biurowych panele podłogowe w kolorze wenge. Na ścianach zastosowano stonowane kolory, miejscami tapety a na jednej ze ścian sali konferencyjnej tynk dekoracyjny imitujący beton (efekt betonu). Kolorem przełamującym i stanowiącym akcent jest kolor bordowy zastosowano lokalnie w formie szkła Lacobel lub farby ceramicznej dobranej z próbnika.

Projektowanie komunikacji i korytarzy

W korytarzu znalazło się miejsce na logo klienta oraz miejsce na kilka krzeseł tworzących poczekalnię. Zaprojektowano również ciekawy sufit zdystansowany od ścian z podświetleniami LED oraz z nisza na oświetlenie podkreśloną wyrazistym kolorem. Zaproponowano kilka wersji aranżacyjnych korytarza, od najbardziej spokojnych do mocnych w swym wyrazie opartych jednak na tych samych zasadach i układzie.

Projekty sal konferencyjnych

W niedużej sali konferencyjnej na pięć osób znalazło się miejsce na mały kącik socjalny w formie niewielkiego liniowego aneksu kuchennego z zabudowaną lodówką, miejscem na ekspres i czajnik oraz wieloma szafkami. Dominujące oświetlenie, kontrast pomiędzy betonem, a ciepłymi zasłonami w oknach czynią to małe pomieszczenie nowoczesnym i ciepłym zarazem.

Projekty gabinetów i pomieszczeń do pracy

Pomieszczenie biurowe dla jednej osoby z funkcją szkoleniową jest najbardziej przestronne, gdyż najwięcej w nim elementów dekoracyjnych, a nieco mniej mebli, szafek i półek. Mamy tu solidne biurko, profesjonalny fotel biurowy, dwa ładne krzesła, kilka półek i szafkę. Ogromny panel LED na suficie, drewniane dekoracje na ścianie podkreślone zabudowami gipsowo-kartonowymi z podświetleniami liniowymi LED podkreślają reprezentacyjny charakter pomieszczenia. Nawet ściana w szkle Lacobel i drzwi z podwyższoną opaską dodają charakteru tej aranżacji.

Dobry projekt biura

Dlatego by uzyskać dobrze zaprojektowaną przestrzeń nie tylko pod względem funkcji i ergonomii i nie tylko pod względem technicznym i instalacyjnym, ale również pod względem estetycznym i wizualnym należy zatrudnić architekta wnętrz projektującego przestrzenie biurowe, pomieszczenia biurowe, sale konferencyjne i inne pomieszczenia użyteczności publicznej. Architekt z Łodzi z firmy BIAMS zaprojektuje przestrzenie biurowe w Łodzi, Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. A projekt wnętrz biurowych w cenie od 135 zł netto z inwentaryzacją, koncepcją, wizualizacjami i rysunkami wykonawczymi. A sama koncepcja architektoniczna z pomiarem już od 35 zł netto. Zapraszamy do współpracy.