Prezentujemy koncepcję monumentalnego domu z dachem płaskim, zaprojektowanego na rozległej działce w okolicach Rawy Mazowieckiej. Dom o powierzchni ponad 600 m2 charakteryzuje przydomowy basen o dużych rozmiarach, który wtapia się w budynek i z nim współgra.

Projekty domów z basenem

Niemal z każdego pomieszczenia od strony południowej – ogrodowej mamy widok na basen. Jego centralna część zaprojektowana jest w osi centralnego, dwukondygnacyjnego skrzydła, które mieści strefę wejściową i dzienną. Część główna jest zaprojektowana na dwie kondygnacje. Również skrzydło zachodnie jest dwukondygnacyjne i mieści pokoje mieszkalne. Natomiast prostopadła bryła łącznika przecinająca oba skrzydła dwukondygnacyjne, jest jednopiętrowa. Nad nią znajdują się rozległe tarasy dostępne z pokoi na piętrze. Na przyziemiu zaprojektowano również część gościnną, strefę rekreacyjną i pomieszczenia techniczne oraz gospodarcze. W części wschodniej zaprojektowano dwustanowiskowy garaż i dwustanowiskową wiatę.

Nowoczesne domy z basenem

Dynamiki bryle oprócz kilku brył o różnych wysokościach i przenikających się nawzajem dodają nadwieszenia oraz charakterystyczne ramy i wstęgi łączące tą monumentalną bryłę w całość. A wielkie pylony, o wysokości ponad 7 metrów, otaczające tę niepowtarzalną rezydencję tworzą z tego domu budowlę wręcz majestatyczną. Charakter ten podkreślają również wielkie przeszklenia, zaprojektowane w formie fasad na całą kondygnację oraz basen o nieregularnym kształcie położony wzdłuż południowej fasady obiektu.

Domy z dachem płaskim

Elewację zaprojektowano w sposób minimalistyczny, gdyż mimo, ogromnych rozmiarów obiektu zastosowano dwa materiały. Mamy ramy, wstęgi i nadwieszenia w kolorze antracytowym, dobranym do kolory stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej oraz elementy prostopadłościenne i pylony wykończone w polerowanym, beżowym piaskowcu. Mimo minimalistycznej bryły i zimnego materiału jakim jest kamień dom dobrze wtapia się w otoczenie. Jest rozłożysty, przez co nie tak bardzo wysoki i strzelisty. A rozrzeźbienie rzutu sprawia, że wydaje się mniejszy niż jest w rzeczywistości.

Architekt domów z basenem

Zapraszamy po niebanalne i niepowtarzalne koncepcje domów indywidualnych. Projektujemy domy z basenem, duże rezydencje, nowoczesne wille i domy luksusowe. Pomagamy w całym procesie inwestycyjnym i na każdym jego etapie. Prace rozpoczynamy od analiz terenu i otoczenia, dzięki czemu nasze koncepcje projektowe z wizualizacjami są spójne, dobre i w pełni dostosowane do potrzeb Klienta.

projekty rezydencji

rezydencja