Autorska pracownia projektowa BIAMS architekta Marcina Sieradzki wykonuje głównie kompleksowe indywidualne projekty budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

Projektant nowoczesnych domów

W naszym portfolio przeważają projekty w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, skandynawskim i modernistycznym. Wykonujemy zarówno małe nowoczesne domy oraz futurystyczne wille i rezydencje. Są to zarówno domy liniowe, horyzontalne oraz budynki jednorodzinne typu kostka. Nie obce są nam nowoczesne stodoły i wysokie domy pionowe oraz o nieregularnych nietypowych formach. Są to zarówno obiekty z dachem płaskim, jak i z poddaszem użytkowym.

Projektujemy domy od lat…

Realizujemy projekty branżowe i pełnobranżowe domów parterowych (zarówno z dachem płaskim, dachem dwuspadowym, jak i dachem wielospadowym /kopertowym), domów z poddaszem (użytkowym i nieużytkowym), domów dwukondygnacyjnych, domów dwurodzinnych i domów dwulokalowych dostosowane do warunków zabudowy (WZ /WZ-tka) oraz miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (miejscowy plan ZG). Projekty budynków mieszkalnych jednorodzinnych realizujemy kompleksowo od analizy terenu i koncepcji z wizualizacjami poprzez projekty budowlane, wykonawcze i wnętrzarskie na relacjach z urzędami, pozwoleniach, nadzorach i odbiorach kończąc.

Domy indywidualne i nie tylko…

Nasz indywidualny projekt domu jest zawsze dostosowany do działki, istniejących dokumentów formalno-prawnych oraz wymagań Klienta /Inwestora, wskazanego programu funkcjonalno – przestrzennego, jak również upodobań, zachowań i przyzwyczajeń przyszłego użytkownika obiektu i jego najbliższego otoczenia. Dom jest w pełni odzwierciedleniem potrzeb budującego obiekt, spełnieniem wymagań praktycznych, przy równoczesnych zachowaniu wysokiej estetyki bryły, architektury i elewacji.

Metamorfozy obiektów istniejących…

Wykonujemy również projekty przebudów, rozbudów i nadbudów istniejących domów oraz projekty prac budowlanych polegających na remontach, docieplenia i zmianach. Zajmujemy się również projektami elewacji, projektami ogrodzeń i terenu. Do naszych projektów wykonujemy rysunki 2D, 3D oraz bryły, wizualizacje i modele przy wsparciu technologii CAD /CAM /BIM.

Działanie na rynku regionalnym i krajowym…

Działamy w takich miastach, jak Łódź, Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław, Katowice, Gdańsk (Trójmiasto), głównie w województwach: łódzkim, mazowieckim i wielkopolskim. Działamy również za granicą (Anglia, Hiszpania, Francja, Niemcy).

Zakres prac dla domów to przede wszystkim:
 • projekty architektoniczne i architektury,
 • projekty koncepcyjne i urbanistyczne,
 • projekty branżowe i pełnobranzowe,
 • projekty konstrukcyjne wraz z obliczeniami,
 • projekty instalacyjne (zewnętrzne i wewnętrzne)
  – instalacje sanitarne, elektryczne, niskoprądowe, wentylacja, inne,
 • projekty domów inteligentnych, instalacje w domach inteligentnych,
 • projekty domów energooszczędnych i pasywnych,
 • projekty w fazie budowlanej, wykonawczej i warsztatowej,
 • projekty wnętrz i aranżacji oraz wykończeniowe,
 • projekty zagospodarowania terenu i sytuacyjne,
 • projekty ogrodzeń, terenu, otoczenia, utwardzeń,
 • projekty zamienne, odbiorowe, powykonawcze.

Domy, wille i rezydencje to nasza specjalizacja od 15 lat.

Główny projektant Marcin Sieradzki – pracownia architektoniczna z Łodzi