Codziennie w Internecie, Social Mediach i na wielu portalach branżowych widzimy piękne projekty domów jednorodzinnych. Zwyczajowo są to jednak wizualizacje i renderingi komputerowe. Oczywiście my też je umieszczamy i pokazujemy, bo prezentuję się dobrze i cieszą oko przyszłych Klientów. Bez nich nie unaocznili byśmy przyszłych projektów domów, rozwiązań i innych spraw związanych z formą i bryła.

Ale ważne są również realizacje, by projektowane domy powstawały oraz budowały się z powodzeniem i bezproblemowo. Jak również zgodnie z założeniami zrealizowanej wcześniej koncepcji. Tak jest właśnie w pracowni architektonicznej BIAMS…

Powyżej dom jednorodzinny o powierzchni ponad 800 m2 położony w województwie pomorskim w technologii szkieletu ciężkiego.

Budowa domów jednorodzinnych

By zbudować nowoczesny dom jednorodzinny konieczny jest dobrej jakości i kompleksowy projekt oraz profesjonalny zespół projektowy. Dom nowoczesny wymaga doświadczenia projektantów i konstruktorów. A architekt kreatywny tworząc koncepcję – najważniejszy etap projektowy – musi przewidzieć nie tylko aspekty estetyczne i funkcjonalne ale też prawne i planistyczne.

powyżej rezydencja w Żabiczkach o powierzchni ponad 500 m2 z salonem na dwie kondygnacje

Nasze domy się budują

Potrzebna jest zatem pracownia i biuro projektowe, które przewidzi aspekty formalne, materiałowe, technologiczne, konstrukcyjne. A osoba prowadząca i koordynująca projekt winna znać wszystkie te elementy i posiadać szeroką wiedzę i duże doświadczenie. I taką osobą jest architekt Marcin Sieradzki. Wsparty przez zespół projektowy, branżystów i podwykonawców jest w stanie zaprojektować, a później zbudować najbardziej nietypowe realizacje i przedsięwzięcia budowalne, stworzone wpierw jako koncepcje projektowe.

powyżej nowoczesny dom z dachem płaskim położony na skarpie wiślanej w Płocku (województwo mazowieckie), z licznymi przeszkleniami i nadwieszeniami

W pracowni BIAMS powstają domy jednorodzinne!

Do tego dobre zarządzanie oraz optymalizacja osiągnięta dzięki aktualnym programom komputerowym i koordynacji pracy zespołu i w dalszej kolejności właściwe zarządzanie projektem sprawiają, że mimo wielu projektów każdy jest dopracowany, sprawdzony i jakościowy. Dowodem na to są realizowane trudne budynki mieszkalnej w całej Polsce. Zgodne z wykonaną wcześniej koncepcją i projektem indywidualnym pełnobranżowym.

powyżej przebudowa i rozbudowa kostki polskiej na nowoczesny oraz w pełni współczesny dom jednorodzinny

Zrealizowane projekty domów mieszkalnych:

Zatem pracownia projektowa to nie tylko projekty i wizualizacje, czy wstępne koncepcje, ale również zrealizowane budynki. A gdy mają to być budynki nowoczesne i nowatorskie w swych rozwiązaniach konstrukcyjnych i estetycznych to koniecznym do sprawdzenia będzie czy takie budynki są realizowane. W BIAMS są!

Zatem dobre opinie, bogate portfolio i wybudowane domy to klucz do dobrej współpracy Klienta z biurem projektowym.

Powyżej dom parterowy, z dachem płaskim, o trzech wysokościach, położony koło Sokolnik – powiat zgierski

Powierzmy nasz dom specjalistom od budowy domów…

Dzięki pełnionemu nadzorowi autorskiemu lub inwestorskiemu zajmujemy się, w różnym stopniu, obsługą budów dla projektowanych wcześniej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Pozwala to na czuwanie nad ich powstawaniem oraz poszerza wiedzę i doświadczenie architektów z zespołu projektowego. Pozwala też na lepszą kontrolę poszczególnych etapów prac i całego procesu inwestycyjnego dla budowy domu pod klucz.

powyżej nowoczesny dom jednorodzinny, piętrowy położony w okolicach Legionowa, koło Warszawy, jako zabudowa w granicy

Projekty domów z nadzorem i wykonawstwem

Projektujemy nasze domy w każdej fazie projektowej od analiz terenu i koncepcji projektowych, poprzez projekty budowlane, techniczne, wykonawcze i wnętrzarskie, a na projektach ogrodów i otoczenia kończąc. Dysponujemy pełnym zespołem projektowym realizując prace pod klucz i uczestnicząc w całym procesie budowy Państwa wymarzonego domu.

powyżej rezydencja w okolicach Błonia pod Warszawą, o powierzchni ponad 500 m2, jako dom z płaskim dachem i podpiwniczeniem

Kompleksowe projekty domów jednorodzinnych pod klucz

Zatem jak widać na powyższych przykładach nasze koncepcje powstają, a wizualizacje zamieniają się w realizacje. A gdy a naszym zakresie są również wnętrza domu i pełny nadzór nad jego budową, zajmujemy się większością aspektów związanych z całym procesem budowlanym od zakupu działki, poprzez projekty i budowę, a na nadzorach i odbiorach kończąc.

powyżej rezydencja w powiecie radzymińskim, niedaleko Warszawy, w formie dwóch nowoczesnych stodół z patio i nowatorskim wnętrzem

Nowoczesna stodoła w budowie i realizacji

Projektujemy różnego typu budynki jednorodzinne w całej Polsce oparte na autorskich projektach indywidualnych. Są to domu parterowe i piętrowe. Wykonujemy projekty domów z dachem płaskim i spadzistym, w tym nowoczesne stodoły. Projektujemy domy na małych działkach, wąskich działkach, działkach miejskich, ale również na działkach podmiejskich i rozległych działkach rezydencjonalnych. Są to działki na skarpie, działki w lesie oraz działki nad brzegiem rzek. Spotykamy się zatem z różnymi uwarunkowaniami i przepisami lokalnymi w zależności od miejsca w którym powstaje dom naszego projektu.

powyżej realizacja Nowoczesnej Stodoły koło Piotrkowa Trybunalskiego

Indywidualne projekty domów

Zwyczajowo z projektowanymi domami jesteśmy niemal do końca. Wpierw widzimy puste działki podczas wizji lokalnej. Potem sprawdzamy poszczególne etapy powstawania obiektów: stan zero, stan surowy otwarty, stan surowy zamknięty, stan deweloperski, elewacje, wykończenie wnętrz. Często ogród i wprowadzenie do domu. A jak wykonujemy wnętrza domów jednorodzinnych to również jesteśmy przy końcowej aranżacji, a czasem aranżacji dodatkowej, która odbywa się w 3-6 miesięcy od wprowadzenia. Takie „przebywanie” z projektowanymi domami daje duże doświadczenie w kolejnych realizacjach, a wymiana spostrzeżeń z Klientami umożliwia uniknięcie w przyszłości drobnych nieprawidłowości.

powyżej realizacja domu parterowego z dachem spadzistym pod Łodzią w Rąbieniu.

Przebudowy starych domów z nadzorem budowlanym

Wykonujemy nie tylko projekty nowych domów, willi i rezydencji, ale również zajmujemy się kompleksowo przebudowami budynków istniejących. Stare domy zmieniamy nie do poznania. Wykonujemy projekty, które często ze starych i zniszczonych budynków, czynią z nich budynki nowoczesne, współczesne i zgodne z aktualnymi trendami, ale przede wszystkim wymaganiami konstrukcyjnymi i termomodernizacyjnymi zgodnie z wyśrubowanymi normami.

powyżej realizacja z projektu przebudowy starego domu w Łęczycy na dom nowoczesny z dachem płaskim