Wraz z początkiem Nowego Roku 2022 oraz na koniec roku 2021 przyszło nam zrealizować ciekawe projekty nowoczesnych i dużych domów jednorodzinnych typu rezydencja w podwarszawskich miejscowościach. Przedstawiamy trzeci obiekt tego typu – tj. rezydencję z basenem z Józefowie niedaleko miasta stołecznego Warszawy.

rezydencja z basenem

nowoczesny dom pod Warszawą (Józefów)

Architekt Warszawa

Obiekt o powierzchni podłogi, niemal 600 m2, w tym około 400 m2 powierzchni użytkowej posiada: garaż trzystanowiskowy z niszą warsztatową (90 m2), pomieszczenie narzędziowo-ogrodowe z pomieszczeniami pomocniczymi (80 m2), małe SPA i siłownię (70 m2), pokój hobby na poddaszu i antresoli (70 m2). W obiekcie nie zabrakło również reprezentacyjnego holu z dwubiegową przeszkloną klatką schodową, pokoju dziennego na dwie kondygnacje, narożnego, wysokiego kominka, kompletnie oddzielonej strefy sypialni głównej, dwóch gabinetów w tym jeden przy wejściu, strefy nocnej na poddaszu, tarasów słonecznych. A na terenie zaprojektowano taras, zadaszony taras, basen przydomowy zewnętrzny o powierzchni ponad 50 m2, kuchnię letnią, mały składzik pod dachem, podjazd główny (do garażu) i dodatkowy do pomieszczenia gospodarczego (domku basenowego /ogrodowo-narzędziowego).

funkcja rezydencji

rzut przyziemia nowoczesnej willi

Domy jednorodzinne Warszawa i okolice

Dom mimo bardzo dużych rozmiarów, nie wydaje się tak monumentalny i przytłaczający. Jest horyzontalny dzięki podzieleniu bryły i dodatkowo zastosowaniu dwóch brył – wyższej z dachem spadzistym, mocno symetrycznej oraz niższej z dachem płaskim, przenikających się i tworzących spójną, wyrafinowaną całość.

nowoczesny dom z poddaszem

minimalistyczna elewacja zachodnia

Dom z basenem, a jego funkcja i bryła

Większość najważniejszych pomieszczeń w budynku jest skierowanych na stronę południową, z której to strony znajduje się taras z wbudowanym basenem zewnętrznym. Od Wschodu mamy natomiast pomieszczenia gospodarcze i pomocnicze. A od północy gabinety, pokoje hobby, kuchnię z widokiem na podjazd i ulicę oraz strefy wejściowe i komunikacyjne. Plan domu jest na literze T w której podstawa jest przekrzywiona pod kątem zgodnym z granicą frontową działki. Dzięki temu tworzy się trójkątny dziedziniec z basenem, tarasami przesłonięty przez pomieszczenia izolując obiekt od drogi dojazdowej i sąsiadów.

Projekty domów Warszawa

rezydencja z basenem pod Warszawą

Nowoczesne rezydencje od architekta

Ta nowoczesna rezydencja w związku z restrykcyjnym planem miejscowym posiada wszystkie pomieszczenia, w tym garażowe i gospodarze w jednej bryle budynku. Dodatkowo wymogiem był dach dwuspadowy i niski gzyms oraz narzucenie niewielu materiałów wykończeniowych i to o konkretnej kolorystyce. Stąd wykusz od strony południowej na poddaszu i tarasy słoneczne i zielone nad pomieszczeniami gospodarczymi, by nie zwiększać niepotrzebnie powierzchni całkowitej obiektu. Jak zwyczajowo poszliśmy w dom monochromatyczny. Zastosowaliśmy biały i czarny tynk, antracytową stolarkę okienną oraz białe płytki ceramiczne na elewacji wybranych brył. Na dachu zaproponowaliśmy dachówkę ceramiczną, kwadratową w kolorze czarny półmat. Mamy zatem minimalistyczną kolorystykę, w miarę tradycyjne materiały i nowoczesną bryłę.

projekt nowoczesnego domu Warszawa

projekt dużej willi Warszawa

Projekty indywidualne domów

Zespół z pracowni architektonicznej BIAMS koordynowany przez Marcina Sieradzkiego tworzy koncepcje projektową wspólnie, a prace poprzedzone są zawsze analizami, rozmowami w pracowni projektowej. Sukces nie jest nigdy dziełem jednej osoby. Bryła każdego domu indywidualnego jest analizowana i wykonywana w kilku koncepcjach, by Klient nie otrzymuje zatem półproduktu, pracy w trakcie, a efekt finalny. A ostateczna funkcja również jest poprzedzana wariantami, które są wiele razy zmieniane. Stąd przedstawianie kilku koncepcji na jednej działce mija się z celem, gdyż w trakcie wykonywania architektury parametrycznej, wybierana jest wersja finalna, najlepsza, omówiona szeroko w zespole projektowym biura architektonicznego.

architekt Warszawa

Projekt nowoczesnego domu jednorodzinnego

Projekty domów Warszawa

Działamy na rynku od 2005 roku. Domy to nasza specjalizacja od 2015 roku, a projektujemy je od około 2010 roku. Natomiast od 2018 roku przedsiębiorstwo architektoniczne BIAMS działa na terenie całej Polski. Z powodzeniem projektujemy też duże wille, rezydencje i domy o powierzchni ponad 500 m2. Wymaga to doświadczenia, indywidualnego podejścia, jak również dostosowania do Klienta. Konieczna okazuje się też znajomość rynku, produktów, nowinek technologicznych i aktualnych trendów. Wymiana doświadczeń oraz zaangażowanie zespołu, jak również wiedza dyrektora kreatywnego pracowni Marcina Sieradzkiego, umożliwia, iż nasza pracownia BIAMS nadaje się w 100% do projektowania domów jednorodzinnych na terenie całej Polski.

dom z dachem płaskim i spadzistym

nowoczesny dom z dachem dwuspadowym

Domy, wille, rezydencje – zasady

Dom typowy średniej wielkości o standardowym programie funkcjonalno-użytkowym nie różni się znacznie od dużej willi i rezydencji. Ustawienie na działce jest zbliżone, trzeba przestrzegać stron świata, zasad wejścia i wjazdu. Natomiast pojawia się wiele dodatkowych funkcji, a typizowane pomieszczenia, jak pokój dzienny, pokoje sypialne są większe. Również komunikacja takiego domu ze względu na większą reprezentacyjność jest większa i bardziej obszerna, monumentalna. A z dodatkowych pomieszczeń dla willi rezydencji i są to między innymi: strefy SPA, dodatkowe pomieszczenia gospodarcze i techniczne, zapasowe garderoby i składziki, obszerne garaże i miejsca do przechowywania, pokoje hobby oraz pomieszczenia związane z ogrodem i np. basenem.

front nowoczesnego domu

rezydencja z dachem płaskim i spadzistym

Oferta architekta

W naszej pracowni architektonicznej ponad 70% zleceń to duże wille i rezydencje oraz domy o powierzchni ponad 500 m2. Cena nie zależy od lokalizacji i zasobności Klienta, jest stała, jawna i zgodna z cennikiem. A wraz ze wzrostem powierzchni cena za m2 maleje. Nie liczymy również do powierzchni podłóg: loggii, tarasów, balkonów i elementów zewnętrznych, jak podjazdy, rampy, baseny, schody i podcienie. A wykupując dodatkowo częściowy projekt wnętrz i nadzór autorski możemy liczyć na rabaty z związku z kompleksowością umowy na prace projektowe.

koncepcje domów jednorodzinnych

szkice nowoczesnego domu jednorodzinnego

szkic nowoczesnego domu

szkicowa bryła nowoczesnej willi