Po przebudowie i metamorfozie domu położonego w Podkowie Leśnej, w powiecie Grodziskim, w województwie mazowieckim, przyszedł czas na lifting jego wnętrz i kompleksowy projekt aranżacji. Ten budynek mieszkalny w leśnej okolicy, uzyskał wnętrza, które są mieszanką stylu skandynawskiego, modernistycznego z motywami florystycznymi, lecz wszystko w kanwie nowoczesnej, acz miejscami minimalistycznej.

BIAMS – style we wnętrzach domowych

Styl skandynawski

Styl skandynawski tych podwarszawskich wnętrz, realizowany dla młodych inwestorów z dzieckiem, chcących uciec od miejskiego zgiełku, na rzecz podmiejskiej enklawy, przejawia się głównie w licznych elementach z jasnego drewna, podłodze z desek i stonowanej kolorystyce. Charakterystyczne elementy jak żyletki drewniane, kamienne akcenty i wiele roślin stanowią o mnogości stylu tego wnętrza.

Styl modernistyczny

Modernizm tych wnętrz to proste bryły mebli, geometryczne kształty sufitów i górnych elementów oraz podkreślenie liniowych układów. A dość dużo bieli i elementów betonopodobnych uzupełnia całość tej spójnej aranżacji, części dziennej, budynku mieszkalnego jednorodzinnego.

Styl nowoczesny

Monolity, przeszklenia, linie i liczne odniesienia oraz spójność przestrzeni powodują, że prezentowane wnętrza są nowoczesne. A dobre meble ruchome, zastosowanie bieli i szarości w połączeniu z drewnem, dodają aranżacji charakteru.

Wnętrza tradycyjne

Mimo nowoczesnego charakteru tych wnętrz, mają one ciepły wizerunek, poprzez zastosowanie fototapety, ze wcześniej wspomnianym motywem, w postaci norweskiego lasu iglastego oraz ciężkich zasłon w nowowybitych, dużych oknach do ziemi typu HS (przesuwne), ukrytych dzięki podsufitowym listwom o prostym przekroju.

Projekty wnętrz domów

A sercem przyziemia tego domu jest centralnie ulokowany kominek, z wkładem dwustronnym, który ogrzeje w długie zimowe wieczory zarówno część jadalną i wypoczynkowo – telewizyjną. Ta swoista wyspa stanowi również przestrzeń dla przechowywania różnych bibelotów oraz zapasowych polan.

Ten monolit spełnia różne funkcja i dodatkowo dzieli przestrzeń dzienną domu na dwie strefy równocześni oddzielone, a jednak połączone…

Aranżacja wnętrz domowych

W związku z tym, iż Inwestorzy nie mogli zdecydować się na ułożenie względem siebie jadalni i części telewizyjnej z zestawem wypoczynkowym, powstały dwie wersje tego nowoczesnego wnętrza.

Projekty kuchni

Różnice w aranżacji minimalistycznej kuchni z półwyspem dla obu wersji, są głównie w aranżacji ściany szafkami wiszącymi. Natomiast tower z lodówką side-by-side i sprzętami AGD (piekarnik i kuchenka mikrofalowa) jest tożsamy. W kuchni tej królują jasne barwy, proste bryły, horyzontalne linie i dobre materiały w postaci drewna.

Projekty części dziennych

W wersji pierwszej mamy większą jadalnię i ukrytą przestrzeń TV z obszerną ścianką telewizyjną i większą przestrzenią magazynową. W wersji drugiej większy salon spowodował, iż została wykorzystana część wyspy kominkowej na ściankę TV, a w jadalni umieszczono jeszcze witrynkę na szkło ozdobne.

Projekty pokoi wypoczynkowych

Przestrzeń pod schodami prowadzącymi na poddasze również została wykorzystana na zabudowę meblową i kącik do siedzenia. A wnęka schodowa bez balustrady znalazła miejsce dla ciekawych pionowych przegród pasujących do reszty aranżacji.

Projekty stref wejściowych

Hol wejściowy (jak zawsze brak u nas przedsionka) ze schodami prowadzącymi na półpiętro powiększono nie tylko poprzez wyburzenie części ścian, lecz dzięki zastosowaniu luster i lekkich mebli. Znalazło się również miejsce dla szafy wbudowanej.

Projekty łazienek i salonów kąpielowych

Łazienka na półpiętrze powstała z połączenia małego pokoju od ulicy i niewielkiej łazienki to salon kąpielowy z którego udało się nawet wygospodarować małe WC dla gości. Dużą przestrzeń podzielono na dwie wyraźne strefy: mokrą – z wanną wolnostojącą i otwartym dużym prysznicem oraz suchą wejściową z WC, bidetem oraz dwoma umywalkami. Mamy tu również miejsce do przechowywania, półki i nisze na dodatki i akcesoria. Łazienkę wykończono w mikrocemencie (włoskie tynki wapienne), wielkoformatowych, kamiennych płytkach w kolorze szarym oraz w małych, kwadratowych, włoskich płytkach, ręcznie robionych, w kolorze szary połysk.

Architekt wnętrz

Na uwagę zasługuje też oświetlenie. Niemal niezauważalne, ale dopełniające aranżacji. Głównie architektoniczne, liniowe i punktowe, małych rozmiarów, które doświetla, dopełnia klimatu, ale nie zaburza odbioru całości.

Wnętrza domów

Jeśli chcecie zatem, by Państwa wnętrze miało charakter dopasowany do otoczenia, wygląd dopasowany do potrzeb właścicieli, a styl dostosowany do aktualnych trendów i mody, zapraszamy do pracowni architektonicznej i studia projektowania wnętrz BIAMS. Nasze projekty są ładne, aktualne, kompleksowe, profesjonalne, a koncepcja unaoczniona jest dobrymi wizualizacjami. Architekt wnętrz z Łodzi wykonuje projekty w całej Polsce i to nie tylko zdalnie.

Państwa architekt Marcin Sieradzki