Pełny projekt to nie tylko projekty na pozwolenie, ale również koncepcja, analizy, dokumenty formalne i projekty techniczne oraz szczegółowe, które są w opracowaniu kompleksowym BIAMS

Pracownia architektoniczna BIAMS – terminowo i profesjonalnie

W przypadku chęci uzyskania oferty wraz z podaniem cen i dokładnych terminów należy każdorazowo złożyć zapytanie ofertowe na maila biuro@biams.pl Dla budynków jednorodzinnych niezbędne jest podanie:

  • przybliżonej lokalizacji (wystarczy powiat lub dzielnica dla miasta),
  • metraż wszystkich podłóg (wraz z piwnicami, garażami, poddaszami),
  • preferowany styl obiektu z ewentualnym 1 zdjęciem,
  • fakultatywnie podanie czy na terenie występuje MPZP (miejscowy plan zagospod.), czy mamy WZ (warunki zabudowy)?

Wycenę przygotowujemy zwyczajowo w ciągu 72 godzin (do 3 dni roboczych).

 

Terminy w pracowni architektonicznej BIAMS

W związku z odpowiednio dużym zespołem projektowym, pełną dyspozycyjnością podwykonawców (branże projektowe), optymalizacją pracy ww. zespołu i pracowni, poprzez nowoczesne oprogramowanie, jak również dzięki dobrej organizacji i koordynacji zleceń -> dla budynków jednorodzinnych, jesteśmy w stanie przyjąć każde zlecenie maksymalnie do miesiąca czasu przy konieczności wcześniejszej rezerwacji (umowa rezerwacyjna + zadatek rezerwacyjny). Dodatkowo większość prac (koncepcje, bryły 3D, wizualizacje, projekty 2D – budowlane, techniczne i wykonawcze), robimy na miejscu u siebie – w pracowni – nie podzlecając prac na zewnątrz.

 

Domy, wille, rezydencje – czas realizacji opracowań projektowych

Terminy dla całościowego i kompleksowego opracowania projektu dla budynku jednorodzinnego przedstawiają się następująco*:

  • koncepcja – od wizji lokalnej do pełnej akceptacji – 2-4 miesiące
    (w tym przypadku dużo też zależy od decyzyjności Klienta i wielkości obiektu)
  • PAB z PZT + wstępne PT (techniczne)  – projekt na pozwolenie z planem zagospodarowania – 3-4 miesiące**
  • PnB (pozwolenie na budowę) z uprawomocnieniem – około 3 miesiące

*pod warunkiem, że na terenie występuje plan zagospodarowania (MPZP) lub posiadamy ostateczne warunki zabudowy (WZ-tka). W przypadku braku decyzji o WZ należy doliczyć od 3-6 miesięcy.

**istnieje możliwość przyśpieszenia czasu na uzyskanie pozwolenia na budowę o około 1-2 miesięcy w spokojniejszych okresach i za niewielką dopłatą oraz w zależności od harmonogramu pracowni w danym czasie.

  • PT i PW – projekty techniczne, szczegółowe, wykonawcze i dodatkowe – w trakcie oczekiwania na pozwolenie na budowę – 2-3 miesiące

Dlatego więc łączny czas opracowania od podpisania umowy do rozpoczęcia budowy wraz z formalnościami i pozwoleniami to 8 – 10 miesięcy. Jeśli zatem chcemy zacząć budowę na wczesną wiosnę (to rekomendowany czas), należy zgłosić się do nas między marcem, a czerwcem poprzedniego roku.

 

Indywidualne projekty domów jednorodzinnych

Prosimy nie składać zapytań o adaptacje i projekty gotowe. Nie wykonujemy adaptacji projektów typowych i nie zajmujemy się projektami katalogowymi…

„Gotowce” nie mogą być nawet dla nas inspiracją, bo są zaprzeczeniem samej idei domu jako takiego.

Nie zajmujemy się zatem przerysowywaniem projektów wraz ze zmianami w tychże projektach. Stąd w zapytaniach najlepiej jest podać metraż z ewentualnym programem funkcjonalno-użytkowym oraz opcjonalnie przesłać 1-2 zdjęć domów, które się Państwu podobają lub opisać preferowany styl: minimalistyczny, nowoczesny, nowoczesna stodoła, dom z płaskim dachem, inne.

Projekt jest zawsze indywidualny, tj. dostosowany do działki, stron świata, regionu, potrzeb Klienta i nie ma czegoś takiego, by dany projekt pasował.

Dodatkowo przedstawione koncepcje na stronie www to projekty zamówione przez naszych Klientów w pełni indywidualne, które pozostają ich własnością w związku z czym chronią je prawa autorskie, pokrewne i majątkowe i nie ma możliwości ich odsprzedaży, kopiowania, czy nawet pokazywania.

 

Projekt indywidulany domu cała Polska

Projekt opracowujemy w etapach rozpoczynając od koncepcji projektowej, poprzedzonej analizami i spotkaniami z Klientem. Po zakończeniu koncepcji opracowujemy projekty na pozwolenie na budowę. W między czasie wykonywane są projekty techniczne: branżowe, instalacyjne i pozostałe. A w trakcie oczekiwania na pozwolenie wykonujemy projekty wykonawcze, szczegółowe i dodatkowe w zależności od wybranego pakietu.

Podczas opracowywania koncepcji czy projektu architektoniczno-budowlanego (PZB z PZT), czy projektu wnętrz dojeżdżamy do naszych Klientów na terenie całej Polski.

A koncepcja projektowa poprzedzona jest każdorazowo wizją lokalną. Wizja lokalna jest w cenie koncepcji, chyba, że działka jest poza granicami RP. Spotkania w sprawach projektowych odbywają się z właścicielem pracowni i głównym projektantem, nie delegowanymi pracownikami!

Koncepcja projektowa domu jednorodzinnego

Koncepcję projektową opisaną szerzej w wybranym artykule należy rozdzielić i jest etapem poprzedzającym właściwe działania projektowe.

Czas opracowania koncepcji, jak wspomniano powyżej, to od 2-4 miesiące w zależności od decyzyjności Klienta, ilości poprawek oraz ilości koniecznych spotkań.

Na podstawie wydzielonej koncepcji można uzyskać wstępne wyceny, rozeznać się w sytuacji, uzyskać np. badania gruntowe, umowy z gestorami, czy niekiedy warunki zabudowy (WZ), a potem zlecić dalsze projekty, jak również poznać się z projektantem i pracownią BIAMS…

Koszt koncepcji jest odejmowany od ceny wskazanej w całościowej ofercie na prace projektowe. Oznacza, to, iż za kolejne opracowania jest dopłatą w zależności od ilości metrów kwadratowych podłóg, uzyskanych w koncepcji. Ewentualne dopłaty mogą pojawić się w przypadku projektów domów na skarpach, terenach chronionych lub na terenach z trudnymi gruntami (dodatkowe opracowania i dokumenty).

Budynki wielorodzinne projekty

Dla budynków wielorodzinnych termin realizacji może przedłużyć się o około dwa – cztery miesiące od rozpoczęcia prac i w zależności od wielkości obiektu oraz jego skomplikowania. Również nie mamy możliwości przyjmowania projektów budynków wielorodzinnych bezzwłocznie i zwyczajowo będzie to od 1-2 miesięcy od złożenia zapytania.  Natomiast konsultacje analizy terenu, analizy chłonności rozpoczynamy niemal natychmiast, zwyczajowo w ciągu tygodnia, do dwóch tygodni. Lecz budynki inne niż jednorodzinne wymagają każdorazowo zapytania i indywidualnego dostosowania terminu jego realizacji.

Cennik dla budynków wielorodzinnych znajdziemy tutaj.

Architekt domów cała Polska

Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego. Istnieje możliwość zakupu wizji lokalnej na działce wraz ze wstępnymi analizami w kwocie od 1200 zł. Na działki jeździmy dopiero po podpisaniu umowy na koncepcję lub całe opracowanie projektowe. Przy ogromnym zainteresowaniu, licznych zapytaniach telefonicznych i mailowych nie jest możliwe spotykanie się i oglądanie działek z każdym, kto by sobie tego życzył i to na terenie całego kraju.

Z tego względu spotykanie się z każdym potencjalnym Klientem oraz oglądanie nawet wybranych działek, czy obiektów (dotyczy przebudów) jest niemożliwe i bezzasadne.