Prezentujemy bardzo nowoczesny i nowatorski dom położony w leśnych okolicach Lutomierska, w powiecie pabianickim, w województwie łódzki. Dom zaprojektowano w stylu nowoczesnej stodoły, ale z wieloma elementami nietypowymi sprawiającymi, iż jest to projekt niepowtarzalny i w pełni indywidualny.

bardzo nowoczesny dom z dachem spadzistym

nowatorski dom pod Łodzią od BIAMS

Nowoczesna Stodoła może być inna

Ten budynek mieszkalny jednorodzinny swój kształt zawdzięcza wąskiej działce oraz restrykcyjnym wymaganiom planu miejscowego nakazującego wysokość tylko do 7,5 m. Jego szerokość w najszerszym miejscu, tj. dwustanowiskowym garażu wynosi 8 m po obrysie zewnętrznym. Dom jest nieco węższy. Ciekawie rozwiązano również wejście – znajduje się ono nie od wjazdu a w tylnej części za ścianą. Garaż, mimo, iż jest zespolony w bryle to nie jest połączony na przyziemiu z domem. Garaż i dom łączy kładka oraz dach dwuspadowy. A nad garażem mamy dodatkowo taras słoneczny.

minimalistyczna nowoczesna stodoła

dom typu stodoła w lesie

Nowoczesne domy jednorodzinne cała Polska

Domy typu stodoła z dachem dwuspadowym nie zawsze musi wyglądać tak samo. Wystające dachy, nowoczesne wykusz, inna forma przeszklonego szczytu – to tylko niektóre elementy wyróżniające ten horyzontalny budynek mieszkalny. Na wygląd bryły i domu wpływają także proporcje, kompozycja okien na elewacji i dobrane materiały.

nowoczesna stodoła z garażem dwustanowiskowym

czarno-biała stodoła od BIAMS

Dobry architekt domów

Na elewacji zastosowaliśmy biały tynk silikonowy oraz tynk grafitowy. Na dachu zastosowaliśmy blachę płaską, trapezową o niskim profilu w kolorze biały mat. Blacha dachowa wchodzi na część elewacji jeszcze bardziej wydłużając dom. A głębszy garaż wysunięty do tyłu komponuje się z zadaszeniem nad wejściem. Na uwagę zasługuje również nietypowa forma zadaszonego tarasu i ramy oraz otwarcia w dachu przy tarasie i przy wejściu.

nietypowa nowoczesna stodoła

nowoczesna stodoła może być inna

Projekty domów nowoczesnych

Dom ma powierzchnię podłóg nieprzekraczającą 300 m2. Natomiast powierzchnia przyziemia z garażem to niespełna 210 m2. A odliczając garaż i pomieszczenia techniczne mamy 150 m2 powierzchni mieszkalnej i komunikacji. Poddasze przez swą wysokość jest nieużytkowe. Tylko w miejscu wykuszu jest w miarę normalne pomieszczenie. Oczywiście nad częścią dzienną mamy podwójną wysokość i antresolę, na którą prowadzą wygodne schody. Sypialnia również jest o podwójnej wysokości. Zarówno sypialnię główną, z własną łazienką i garderobą oraz jadalnię doświetlają dodatkowo bliźniacze okna dachowe.

nowatorskie domy jednorodzinne

nietypowa forma domu jednorodzinnego

Indywidualne budynki mieszkalne jednorodzinne

Ciekawym rozwiązaniem jest również dwupoziomowa część dzienne. Kuchnia i jadalnia położone są około 55 cm nad gruntem, jak reszta domu. Natomiast część dzienna, telewizyjne jest 45 cm niżej i wraz z tarasem niemal stykają się z terenem. Dzięki temu między salonem, a kuchnią z jadalnią powstały 3 stopnie. Dodatkowo w miejscu gdzie nie ma stopni pojawiła się niska ścianka, która mieści w sobie zabudowę z telewizorem i biokominkiem, a od drugiej strony pełną balustradę z blatami roboczymi w kuchni i barkiem.

domy nowoczesne projekty

architekt domów BIAMS

Domy ekskluzywne, luksusowe, nietypowe

Jeśli chcą by Państwa dom był nowatorski, inny, indywidualny i przemyślany zapraszamy do pracowni architektonicznej BIAMS.

Otrzymacie Państwo koncepcję dostosowaną do działki z wysokiej klasy wizualizacjami, co pozwoli wybudować taki dom jaki sobie Państwo zamarzyliście. I przede wszystkim otrzymacie Państwo dom inny niż wszystkie…

 

 

 

Projektujemy domy: nowoczesne, minimalistyczne, ekskluzywne i luksusowe zarówno nieduże do 300 m2, większe od 300-600 m2, jak i wille i rezydencje o powierzchniach ponad 1000 m2.

jesteśmy członkiem portalu:

 

Projekt: Marcin Sieradzki i Mirza Rzayev

projekty nowoczesnych domów

nowoczesny dom pod Łodzią z dachem spadzistym