Ta nowoczesna willa z dachem płaskim o powierzchni około 500 m2 świetnie wpisała się w otoczenie oraz okolicę zwartej zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, znanego łódzkiego osiedla, położonego w pobliżu centrum miasta, a równocześnie w pobliżu zielonych terenów i kompleksów leśnych…

Architekt domów

Ten dwukondygnacyjny obiekt, niepodpiwniczony z dachem płaskim dobrze wpisał się w wąską działkę o powierzchni niecałych 1200 m2. Zrównana linia zabudowy z sąsiadami umożliwiła uzyskanie, oprócz zabudowanego garażu dwustanowiskowego, zadaszonej wiaty i obszernego podjazdu na czym zależało inwestorom, których hobby to auta terenowe i offroad’owe. Równocześnie zwarta zabudowa okolicy narzuciła fortecowy i zamknięty front domu, przy równoczesnym otwarciu części tylnej, ogrodowej. A wysublimowane jasne materiały dodają charakteru tej niepowtarzalnej inwestycji.

Projekty ultranowoczesnych budynków jednorodzinnych

Obiekt składa się z kilku niezależnych brył, przenikających ze sobą, spójnie połączonych, przy dodatkowym nakładaniu się niektórych z nich. Mamy zatem część z gabinetami do pracy dla właścicieli, znajdująca się przy westybulu wejściowym (nie będącym jeszcze częścią właściwą domu ze względu na przyjmowanie Klientów). Wspomnianą wcześniej część techniczną z garażami, pomieszczeniami dodatkowymi. Nad nią część nocną z pokojami. Oraz tylną część dzienną z kuchnią, jadalnią i pokojem wypoczynkowym. Między częścią dzienną i nocną na piętrze oraz techniczno-gospodarczą na parterze zaprojektowano szklany łącznik mieszczący reprezentacyjną, dwubiegową klatkę schodową. Nad salonem zaprojektowano również antresolę z częścią rekreacyjną, do której dostęp jest z podestu wcześniej wspomnianej klatki. Dom jest kilku poziomowy by uzyskać efekt nakładanie się brył i ich przenikania, przy równoczesnej możliwości wyjścia z pokoi na teren i na tarasy bez barier i progów.

Nowoczesne wille i rezydencje

Ta nowoczesna rezydencja nieopodal centrum miasta ma bardzo minimalistyczne kompozycje elewacji. Rozkład okien jest dostosowany nie tylko do funkcji, ale również dobrego rysunku poszczególnych widoków domu. Niemal pełna elewacja frontowa zawiera tylko wejście do domu, wrota garażowe segmentowe oraz okno doświetlające korytarz na piętrze i okno doświetlające gabinet na przyziemiu. Elewacja boczna natomiast – od jednego z sąsiadów, posiada tylko doświetlenie – korytarza w formie galerii – łączącego wejście do obiektu z częścią dzienną. Pozostałe okna wychodzą na mały dziedziniec powstały z ułożenia brył oraz na część ogrodową na końcu działki. Niewiele mamy także otworów okiennych od drugiego sąsiada – są one tylko w ilości niezbędnej by uzyskać doświetlenie pomieszczeń. Więcej otworów jest tylko na piętrze od strony zachodniej, gdyż obiekt w tym miejscu jest już na wysokości dachu budynku sąsiedniego i była to najlepsza strona do ich umieszczenia. Najwięcej okien jest w części dziennej, otwartej w niemal połowie na dwie kondygnacje, a liczne przeszklenia, okna typu HS i przesuwne wychodzą na obwodowe tarasy.

Minimalistyczne domy z dachem płaskim

Na elewacji zastosowano tynk biały, silikonowy, bardzo jasny oraz tynk dekoracyjny betonowy w kolorze jasnym – beton bielony. Nieznaczne akcenty są w kolorze czarnym, wykonane z tynku mozaikowego, gładkiego, w półpołysku oraz kontrastująca stolarka aluminiowa w kolorze antracytowym. Jedynym ocieplającym wizerunek elementem jest obwodowy taras, znacznie podniesiony nad terenem (mimo niewielkich rozmiarów teren i ulica mocno spada) wykonany w drewnie egzotycznym Merbau. Na tarasie zaprojektowano wycięcie, na którym proponowany jest cis japoński znajdujący się na osi przeszklonej klatki schodowej. Na uwagę zasługuje również nadwieszona bryła części nocnej – 1szego piętra, nałożona na część niższą i wiatę garażu oraz nadwieszona nad wejściem i korytarzem w części parterowej. Co dodatkowo jest podkreślone liniowym oświetleniem. Zaznaczenie wejścia i podniesienie jego rangi to bardzo ważny aspekt w projektach domów od BIAMS.

Architekt domów nowoczesnych i minimalistycznych

Jeśli chcecie Państwo by zaprojektowany dom był nietuzinkowy, bardzo nowoczesny, dopasowany do działki, w pełni indywidualny zapraszamy do pracowni architektonicznej BIAMS. By dom wyglądał jak z katalogu, czy z pism architektonicznych z Europy zachodniej i śródziemnomorskiej, w których z podziwem oglądamy domy ze Skandynawii, z Holandii, Niemiec, z Portugalii, czy Hiszpanii należy zatrudnić architekta reprezentującego biuro projektowe specjalizujące się w takich domach. Niewiele jest biur, które potrafi zaprojektować nietypowe detale architektoniczne oraz dostosować projekt techniczny i wykonawczy do skomplikowanych i niesztampowych koncepcji projektowych – architektoniczno – urbanistycznych. Niewielu jest również konstruktorów, którzy są w stanie przeliczyć i rozwiązać nowatorskie elementy architektoniczne, bez ujmy dla koncepcji wyjściowej. Nasi konstruktorzy korzystają z najnowszego oprogramowania 3D do wyliczeń statyczno-wytrzymałościowych, co umożliwia tak nietypowe projekty bez ryzyka, które powstaje przy liczeniu tego tradycyjnymi metodami, dla poszczególnych elementów konstrukcyjnych (belki, słupa, podciągu, płyty), a nie dla całej siatki budynku.

Pracownia architektoniczna wysokiej klasy

Zapraszamy do BIAMS inwestorów chcących uzyskać nowatorskie projekty, Klientów odważnych – gotowych na stworzenie obiektu w pełni indywidualnego i niepowtarzalnego, Ludzi lubiących bardzo nowoczesne, wręcz minimalistyczne bryły, ale również tych Wszystkich, którzy mają nietypowe działki, trudne warunki wyjściowe i wysublimowane oraz wyśrubowane wymagania dotyczące ich wymarzonego domu oraz architektury obiektu mieszkaniowego jednorodzinnego.