Trzykondygnacyjny budynek wielorodzinny usytuowany w dzielnicy Górna w Łodzi składa się z trzech części: frontowej – budynek usługowy, środkowej – jednokondygnacyjny garaż oraz tylnej – trzykondygnacyjny budynek mieszkalny. Budynek ogrodzony został częściowo siatką, teren ogrodzonyi wjazd na posesję zaczyna się za częścią usługową. Wydzielony jest z niego ogródek dla mieszkania znajdującego się na parterze. Na terenie działki, z tyłu planowane jest także miejsce na rekreację/plac zabaw.

Projektowanie budynków mieszkalnych w Łodzi
– domy, apartamentowce i bloki

W apartamentowcu mieszczą się cztery mieszkania, po jednym na każdym piętrze. Mieszkania na piętrach posiadają 2 balkony, od południa i od zachodu. Po wejściu do nich przechodzimy korytarzem do pokoju dziennego z aneksem kuchennym, pokoju dziecka, łazienki i sypialni z własną garderobą i łazienką. Wyjątkiem jest mieszkanie na parterze, posiadające własny ogródek, ma tylko jeden pokój – nie posiada części sypialnianej – ale mimo, że to kawalerka i małe mieszkanie jest zaprojektowanie praktycznie i wygodnie.

Elewacje zaprojektowane są w dwóch wersjach materiałowo-kolorystycznych oraz różnych kreacjach bryły i formy:

Wersja pierwsza.

Narożnik północno-zachodni budynku mieszkalnego wykończony jest deskami sosnowymi, część wschodnia tynkiem gładkim białym, część środkowa elewacji północnej kamieniem naturalnym ciosanym. W elewacji południowej pionowy pas z balkonami wykończono tynkiem strukturalnym beżowym, pas pomiędzy oknami w tym obszarze kamieniem naturalnym ciosanym, natomiast pas pomiędzy oknami nie znajdujący się w tym obszarze tynkiem strukturalnym beżowym. Wejście do budynku obłożone jest ciosanym piaskowcem. Balkony tynkiem gładkim szarym oraz szkłem. Część garażowa w całości wykończona jest tynkiem gładkim szarym. Budynek usługowy od frontu obłożony jest deską sosnową, natomiast reszta tynkiem strukturalnym beżowym.

Wersja druga.

Budynek mieszkalny i usługowy wykończony jest tynkiem gładkim białym, natomiast garaż beżowym. Pas między oknami, front budynku usługowego, wejście do budynku mieszkalnego, w elewacji północnej środkowa część budynku mieszkalnego i zachodnia część garaży obłożona jest płytkami ceramicznymi drewnopodobnymi.