Przedstawiamy wnętrze naszego jednego w ulubionych domów, którego budowa rozpoczęła się w tym roku. Dom na skarpie w Płocku projektowany od końca 2019 roku to nowoczesna i minimalistyczna bryła zawieszona nad skarpą wiślaną na terenie o dużym spadku. Mimo skomplikowania projektu i wąskiej działki walory widokowe tej przestrzeni mieszkalnej są nieocenione. Stąd cała część dzienna położona na południe, jest w pełni otwarta i ma widok na meandrujące koryto, pięknej i bardzo szerokiej, w tym miejscu Wisły.

Projekty wnętrz domów jednorodzinnych

To nowoczesne wnętrze domu jednorodzinnego jest bardziej powściągliwe i zachowawcze niż minimalistyczna przeszklona bryła domu. Dzięki temu jest cieplejsze, bardziej mieszkalne i przytulniejsze. Całość utrzymana jest w stylu nowoczesnym, ale z elementami modern classic i elementami stylu skandynawskiego. Nie zabrakło jednak elementów ekskluzywnych, jak strefa wejściowa, elementów w stylu glamour, jak jadalnia położonej w sercu domu na osi wejściowej, czy wręcz futurystycznych, jak szklany i świecący sufit w salonie.

Projekty nowoczesnych wnętrz

Nowoczesne przestrzenie dzienne

Zaprojektowano otwarty salon z kuchnią otwartą, centralną jadalnią oraz przestrzenią TV i wypoczynkową. Na posadzce zaproponowano posadzki hybrydowe, warstwowe z rdzeniem kompozytowym i wykończeniem drewnianym wodoodpornym w dębowej barwie. Kuchnię wydzielono jednak w spieku ceramicznym w jasnej barwie. W kuchni i  korytarzu zaprojektowano meble nieco bardziej rozrzeźbione z frezowanymi frontami. W korytarzu w takich okładzinach ukryto drzwi do poszczególnych pomieszczeń. Nie zabrakło również akcentu kolorystycznego w postaci granatowych elementów na dominującej wyspie kuchennej. Zastosowano również w szafkach wiszących i tych na wyspie szkło satynowe ryflowane.

Projekty kuchni w domach jednorodzinnych

Kuchnia o minimalistycznej formie składa się z zabudowy typu tower, komina kuchennego ze sprzętami i ukrytymi drzwiami do spiżarni, szafek niskich ze zlewem oraz dużą wyspą z miejscem do gotowania na płycie indukcyjnej i zespolonym stolikiem śniadaniowym. Na ścianie zaprojektowano ten sam spiek co na podłodze i na blatach. A w suficie znajduje się nisza z oświetleniem i okap wbudowany w sufit. Ta część salonu jest obniżona o 30 cm do 270 cm względem przeciwległej strony z częścią wypoczynkową. Nie zabrakło również biokominka w centralnej części przy jadalni.

Projekt minimalistycznej sypialni z elementami skandynawskimi

W sypialni o tej samej podłodze co reszta domu zaprojektowano podwójne łóżko ze stolikami nocnymi i wezgłowiem a lamelach w kolorze białym z dodatkowym ciekawym podświetleniem. Za łóżkiem znajdują się drzwi przesuwne, kieszeniowe, na całą wysokość pokoju, prowadzące do łazienki i garderoby. Na przeciwległej ścianie zaprojektowano małe biurko, szafkę na dokumenty i podręczne elementy oraz niewielką ściankę TV. Nie zabrakło tu miejsca dla sztuki i wielkiego lustra powiększającego pomieszczenie.

Projekt nowoczesnej łazienki

Tutaj postawiono na minimalizm. Na podłodze i ścianach mamy spiek w kolorze marmur Calacatta i duże lustra za którymi ukryto szafki na kosmetyki. W tej średniej wielkości łazience zaprojektowano otwarty prysznic z odpływem liniowym, zabudowaną wannę oraz umywalkę o ciekawej formie. Na ścianie wejściowej zlokalizowano miskę ustępową i bidet wiszące.

Projekty garderób

W związku z zamykaniem garderoby i niedużymi jej rozmiarami zaprojektowano otwarte przestrzenie na przechowywanie. Zaproponowano dębowe elementy wykończeniowe dobrane do podłogi. W przestrzeni tej wszystko jest przemyślane. Dużo tu szuflad, półek, drążków. Mamy nawet przesuwne wysuwane lutro oraz wiele podświetleń i miejsc do magazynowania.

nowoczesna garderoba

garderoba przy sypialni

Ekskluzywna strefa wejściowa

Również przestrzeń wejściową wydzielono inną posadzką. To spiek ceramiczny o jasnej barwie i lekkiej fakturze gładkiego kamienia. Zaprojektowane meble są czarne i dobrane do stolarki drzwiowej i okiennej. W przestrzeni tej mamy duże lustra i czarne fronty zabudowanych szaf oraz złote dodatki. Przestrzeń ta jest elegancka i z elementami stylu glamour.

projekty wnętrz domów

nowoczesna strefa wejściowa w domu

Projekty wnętrz domów jednorodzinnych – BIAMS:

koncepcja, bryła i wariant: Marcin Sieradzki
wnętrza, aranżacja i wizualizacje:  Olek Olejniczak