Tym razem zadanie znów było bardzo trudne. Dwupokoleniowy dom o powierzchni łącznej ponad 400 m2, z lat osiemdziesiątych, należało doprowadzić do współczesnych trendów i wymagań.

Piwnica, wielopoziomowość, kilka rodzajów dachów i wąska działka to tylko niektóre z wyzwań, z którymi musieliśmy się zmierzyć przy tej nietypowej przebudowie domu mieszkalnego jednorodzinnego. Ale zarówno my, jak i nasi Klienci uważamy, że sobie poradziliśmy.

przebudowa i rozbudowa domu jednorodzinnego

nowoczesny i minimalistyczny dom jednorodzinny

Przebudowy domów cała Polska

Uzyskaliśmy z typowego domu z lat 80-tych nowoczesną, wręcz minimalistyczną bryłę o współczesnych elewacjach z otwartymi i ciekawymi przestrzeniami. Wysoki salon, nowatorska, wspornikowa klatka schodowa, dobrze strefowanie funkcji, reprezentacyjne, wygodne wejście, duży, częściowo zadaszony taras dostępny z części dziennej i jadalnia to tylko niektóre elementy tego ciekawego obiektu, z którego wydawać by się mogło, że niewiele można uczynić i wymyśleć. Dodatkowe trudności to półpiętrowość, podpiwniczenie, duży spadek terenu. Ale doświadczenie naszego biura i duże zaangażowanie przy tym temacie, pozwoliły na osiągnięcie efektu – współczesny, miejski dom jednorodzinny – zadowalającego w pełni obie strony – tj. architektów i zamawiających.

Projekt rozbudowy domu

W związku z restrykcyjnymi wymaganiami inwestorów by uzyskać duży otwarty salon połączony z kuchnią i jadalnią i to na poziomie terenu, postanowiliśmy zasypać piwnicę, obniżyć posadzkę tylnej części domu i tam po znacznej rozbudowie uzyskać dużą otwartą i wysoką na półtorej kondygnacji przestrzeń. W tej części dodaliśmy również nową klatke schodową obsługującą tę część domu. Kompletnie przebudowaliśmy też wejście, które rozdziela dwa mieszkania dla dwóch pokoleń. Niskie poddasze od frontu usunęliśmy uzyskując płaską część, natomiast poddasze wysokie od ogrodu, zmieniliśmy w normalną kondygnację z dachem płaskim. Dzięki temu uzyskaliśmy nowoczesną bryłę.

Przebudowy i rozbudowy starych domów

Gdy pozwalają na to warunki prawne (plan miejscowy lub warunki zabudowy) nie ma przeciwskazań technicznych, by ze starego domu uzyskać współczesną bryłę z nowoczesnymi rozwiązania architektonicznymi, współczesnymi trendami w funkcji i przestrzeni oraz ze wszystkimi nowymi instalacjami. Jeśli priorytetem jest dla nas aktualna lokalizacji, to przy innowacyjnym podejściu i dużym budżecie możemy stary dom, zmienić w bardzo nowoczesny, minimalistyczny i współczesny budynek mieszkalny jednorodzinny, w pełni indywidualny oraz spełniający wszystkie aktualne wymagania.

nowoczesne domy cała Polska

innowacyjna przebudowa starego domu na nowoczesną rezydencję

Projekty elewacji i przebudowy domów jednorodzinnych

Co ciekawe w istniejącym mieszkaniu, mimo kompletnej zmiany bryły, udało się zachować układ, wielkości otworów oraz planowane jest zachowanie większości wnętrz i klatki schodowej łączącej piwnicę z parterem i tym właśnie mieszkanie na piętrze co było dodatkową trudnością w komponowaniu elewacji. W całym domu zastosowano jednak nową stolarkę aluminiową w kolorze czarnym. W wejściu i w nowej części dziennej zdecydowano się na system fasadowy ze względu na duże rozmiary i chęć uzyskania jak najcieńszych podziałów. Na elewacji zastosowano ponadto biały, gładki tynk silikonowy, opalane, czarne deski oraz tynk dekoracyjny beton architektoniczny w dwóch strukturach – szalunku drewnianego i betonu strukturalnego w pionowe linie.

projekty indywidualne przebudów domów

przebudowy, nadbudowy i rozbudowy domów w całej Polsce

Architekt budowlany i przebudowy domów jednorodzinnych

Nasza pracownia architektoniczna BIAMS wykonuje projekty przebudów, rozbudów i nadbudów domów jednorodzinnych oraz zmiany sposobu użytkowania tych obiektów w pełni kompleksowo. Prace rozpoczynamy od pomiarów i wizji lokalnej. Wykonujemy inwentaryzację 2D i 3D wraz z rzutami, przekrojami, elewacjami i bryłą 3D. Wykonujemy również analizy terenu, analizy prawne dokumentów oraz analizy możliwości zmian. Potem opracowujemy warianty funkcjonalno-przestrzenne dla funkcji i poszczególnych powierzchni, uzyskują wymagania programowo-użytkowe Inwestorów i przyszłych mieszkańców. W kolejnym etapie opracowujemy bryły, wizualizacje, rzuty (wraz z ukazaniem zmian – wyburzenia i nowe elementy) oraz z nowym bilansem powierzchni Do koncepcji wprowadzamy poprawki i uszczegółowienia. Dopiero po zamknięciu tych etapów które trwają minimum 3 miesiące, możemy przejść do dalszych opracowań i projektów oraz uzyskania pozwoleń i innych załączników co może trwać od 6 do nawet 12 miesięcy, gdy nie ma np. warunków zabudowy, ani żadnych dokumentów wyjściowych. Więcej szczegółów o współpracy i informacje o cenach przebudowy domów znajdziecie Państwo w cenniku dla przebudów.

totalna metamorfoza domu jednorodzinnego od BIAMS

kompleksowe przebudowy nadbudowy i rozbudowy domów jednorodzinnych

ile kosztuje projekt przebudowy domu 2022

innowacyjne przebudowy starych domów

Ile kosztuje projekt przebudowy domu 2022 i 2023?

Zwyczajowo przy pełnej przebudowie koszt projektów wychodzi w BIAMS na poziomie ok. 45 – 55 tys. zł bez wnętrz i bez wizyt z pozwoleniami i koncepcją (w tym koncepcja około 10 tys. zł) oraz około 70 – 85 tys. zł za komplet jw. z wnętrzami i z nadzorem autorskim. Mówimy oczywiście o kompleksowych przebudowach ze zmianą elewacji, kompletnymi zmianami funkcji, bryły i innych elementów. Nie o zmianie dachu czy dobudowie jednego, dwóch pokoi, czym się po prostu nie zajmujemy. Budżety realizowanych prac zaczynają się od 700000 zł bez wnętrz i bez wykończenia – za stan deweloperski przy założeniu normalnych przeszkleń, spokojnej elewacji i w miarę prostych instalacji, ale oczywiście wszystkich nowych i współczesnych i co za tym idzie kompletnej zmianie budynku. A dochodzą do mocno ponad miliona przy większych przeszkleniach, droższych okładzinach elewacyjnych oraz w pełni energooszczędnych instalacjach, w tym instalacjach inteligentnych z IoT.

architekt domów Łódź

rozbudowy i przebudowy domów – koncepcje architektoniczne

koncepcje przebudowy i rozbudowy domu

projekty koncepcyjne dla przebudowy domów